ŚWIĘTA MAJOWE


2026-05-06

W przeddzień długiego weekendu majowego nasza szkoła zamieniła się w miejsce wyjątkowej lekcji historii i patriotyzmu.

Uczniowie klasy 3a pod opieką p. Agnieszki Kryty i p. Magdaleny Płońskiej oraz chór szkolny pod batutą p. Henryka Bertolina przygotowali uroczystą akademię, upamiętniającą święta państwowe obchodzone na początku maja.

W tym ważnym dniu  naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością  Wojewoda Małopolski P. Krzysztof Jan Klęczar wraz z małżonką.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego, po czym głos zabrał Dyrektor Szkoły, P. Dariusz Mędrzak. W swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i szacunek do siebie nawzajem.

Podczas występu młodzi artyści w bardzo ciekawy sposób przybliżyli społeczności szkolnej istotę tych trzech majowych dni: 1 Maja, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz  3 Maja – dzień, w którym świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Wojewoda Małopolski. Podkreślił, że: „Przyszłość naszej Ojczyzny to młode pokolenia Polek i Polaków, którzy będą wiedzieli, czym jest prawdziwy patriotyzm i miłość do naszego kraju.”  Podziękował również nauczycielom za kształtowanie w młodych ludziach postaw patriotycznych.

Na koniec uroczystości P. Dyrektor  podziękował P. Wojewodzie za obecność w naszej szkole podczas tegorocznych obchodów Świąt Majowych. Podziękował również  młodym aktorom i chórzystom, a także nauczycielom, którzy przygotowali tę piękną akademię.