ŚWIĘTA MAJOWE
W przeddzień długiego weekendu majowego nasza szkoła zamieniła się w miejsce wyjątkowej lekcji historii i patriotyzmu.
Uczniowie klasy 3a pod opieką p. Agnieszki Kryty i p. Magdaleny Płońskiej oraz chór szkolny pod batutą p. Henryka Bertolina przygotowali uroczystą akademię, upamiętniającą święta państwowe obchodzone na początku maja.
W tym ważnym dniu naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością Wojewoda Małopolski P. Krzysztof Jan Klęczar wraz z małżonką.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego, po czym głos zabrał Dyrektor Szkoły, P. Dariusz Mędrzak. W swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i szacunek do siebie nawzajem.
Podczas występu młodzi artyści w bardzo ciekawy sposób przybliżyli społeczności szkolnej istotę tych trzech majowych dni: 1 Maja, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 Maja – dzień, w którym świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji.
Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Wojewoda Małopolski. Podkreślił, że: „Przyszłość naszej Ojczyzny to młode pokolenia Polek i Polaków, którzy będą wiedzieli, czym jest prawdziwy patriotyzm i miłość do naszego kraju.” Podziękował również nauczycielom za kształtowanie w młodych ludziach postaw patriotycznych.
Na koniec uroczystości P. Dyrektor podziękował P. Wojewodzie za obecność w naszej szkole podczas tegorocznych obchodów Świąt Majowych. Podziękował również młodym aktorom i chórzystom, a także nauczycielom, którzy przygotowali tę piękną akademię.
