Podsumowanie Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania


2026-05-19

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, już po raz drugi w naszej szkole  zorganizowaliśmy Konkurs Pięknego Pisania.

Jego celem było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma i rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Został  przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci z klas 1 – 3 oraz dla uczniów z klas 4 – 8. Zadaniem wszystkich uczestników było piękne i bezbłędne przepisanie cytatów poświęconych książce.

Oceniając  konkursowe prace, byliśmy pod ich ogromnym wrażeniem. Wszystkie  cechował piękny charakter pisma, a także wielka staranność oraz estetyka.

 

Wyniki konkursu:

I kategoria wiekowa – uczniowie z klas 1 – 3

I miejsce -  Nina Smolarczyk, kl. 3a

II miejsce – ex aequo: Iga Płonka, kl. 1a oraz Amelia Kapica, kl. 3a

III miejsce – Zuzanna Merta, kl. 2b

 

 

II kategoria wiekowa – uczniowie z klas 4 – 8

I miejsce – Kamila Gabryś, kl. 8b

II miejsce – ex aequo: Julita Rusin, kl. 4a oraz  Emilia Gabryś, kl. 8b

III miejsce – ex aequo: Julia Jasińska, kl. 4a oraz Gabriela Radosz, kl. 8b

 

Wyróżnienie: Emilia Rusin, kl. 8b

 

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych uczniów zostaną rozdane na najbliższym apelu.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.