Podsumowanie Szkolnego Konkursu Pięknego Pisania
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, już po raz drugi w naszej szkole zorganizowaliśmy Konkurs Pięknego Pisania.
Jego celem było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma i rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci z klas 1 – 3 oraz dla uczniów z klas 4 – 8. Zadaniem wszystkich uczestników było piękne i bezbłędne przepisanie cytatów poświęconych książce.
Oceniając konkursowe prace, byliśmy pod ich ogromnym wrażeniem. Wszystkie cechował piękny charakter pisma, a także wielka staranność oraz estetyka.
Wyniki konkursu:
I kategoria wiekowa – uczniowie z klas 1 – 3
I miejsce - Nina Smolarczyk, kl. 3a
II miejsce – ex aequo: Iga Płonka, kl. 1a oraz Amelia Kapica, kl. 3a
III miejsce – Zuzanna Merta, kl. 2b
II kategoria wiekowa – uczniowie z klas 4 – 8
I miejsce – Kamila Gabryś, kl. 8b
II miejsce – ex aequo: Julita Rusin, kl. 4a oraz Emilia Gabryś, kl. 8b
III miejsce – ex aequo: Julia Jasińska, kl. 4a oraz Gabriela Radosz, kl. 8b
Wyróżnienie: Emilia Rusin, kl. 8b
Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych uczniów zostaną rozdane na najbliższym apelu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
