Aktualności

drukuj
2019-10-06

IX ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA

IX ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA


Akcja została przeprowadzona przez zespół matematyczno-przyrodniczy , a celem było podtrzymywanie kompetencji matematycznych.

W dniach od 23.IX do 3.X. 2019  uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w niecodzienny i przyjemny sposób. Na korytarzu szkolnym widniały plansze z działaniami na mnożenie i dzielenie liczb naturalnych w zakresie do 100. Na zajęciach rozwijających uzdolnienia  matematyczne tzw. "Kreatywna matematyka" uczniowie z kl.6 rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki, labirynty związane ze znajomością tabliczki mnożenia. Przez cały tydzień poprzedzający akcję nawet najmłodsi, którzy dobrze czytają mogli zapoznać się z rymowankami o tabliczce.
Dnia 4 października pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” rozpoczęła się akcja, która cieszyła się wśród uczniów i pracowników naszej szkoły dużym zainteresowaniem. Uczniowie z klas 6-8 SP, którzy wykazali się najlepszą wiedzą na temat tabliczki mnożenia (w danej klasie), pełnili ważną rolę Egzaminatorów MT. Osoby zdające wiedzę, które pomyślnie odpowiedziały na zadane pytania otrzymywały certyfikat i słodki upominek. Natomiast uczniowie klas 2a i 3 SP za chęć przystapienia do akcji, odwagę i wiadomości otrzymali medale Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nasi egzaminatorzy pod opieką koordynatora odwiedzili również przedszkolaków i przepytali p. Dyrektor oraz pracowników przedszkola.
Brawo, brawo !!! Tak trzymać:   ...  A dwadzieścia osiem brachu - siedem czwórek, i po strachu.                                                                              
                                                Siedem szóstek zaś królewno, to czterdzieści dwa - na pewno! 
       
                                                Gdy ósemek pięć połączę - jest czterdzieści, nic nie plączę..
                                                Gdy siódemek osiem zbierzesz , masz pięćdziesiąt sześć - Bankierze...