Aktualności

drukuj
2019-06-21

Piknik Rodzinny 2019

Piknik Rodzinny 2019
   Tradycyjnie, jak co roku 9 czerwca odbył się w Bielanach Piknik Rodzinny organizaowany przez Dyrektora, Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Bielanach. Jak zawsze nie zabrakło znakomitych atrakcji. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchane zjeżdżalnie i trampolina, kącik zabaw, punkt malowania twarzy, przejażdżki konne, a także rodzinna zabawa sportowa "skok przez miotłę".

   Piknik swoimi pokazami uświetniły: Mażoretki z Polanki Wielkiej, kęcki zespół taneczny Funky, Ochotnicza Straż Pożarna z Bielan, Klub Oyama Karate z Brzeszcz, Służba Maltańska z Kęt. Prawdziwą gratką okazał się pokaz Strongmanów, który odbył się po raz pierwszy. Nie mogło zabraknąć Bielańskiego Klubu Motocyklowego "Rider's of the storm" oraz Grupy Rekonstrukcji Batalionu Obrony Narodowej Oświęcim. Można sobie było zmierzyć poziom cukru lub dla odmiany kupić słodki miód i inne produkty pszczele Koła Pszczelarzy z Bielan.

   Scena należała nie tylko do gości, ale także do naszych utalentowanych uczniów. Na początku rozbrzmiewał śpiew dzieci z klas I a, b, II oraz szkolnego chóru. Potem wystąpiły laureatki Szkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Nie mogło zabraknąć występów szkolnej grupy tanecznej prezentującej fitness i występów tanecznych Klary, uczennicy klasy II oraz Oliwii i Rafała, uczniów klasy VIII. Stroną kulinarną zajęli się nieocenieni rodzice, przygotowując pyszne ciasta, serwując kawę i herbatę, zimne napoje, kiełbasę z grilla. Strażacy ugotowali pożywną grochówkę, a Państwo Mertowie zaoferowali pyszne prażonki „Dziadka Bronka”.

   Imprezę tę tradycyjnie zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Kęty pan Krzysztof Jan Klęczar, Zastępcy Burmistrza pan Rafał Ficoń i pan Marcin Śliwa, Przewodniczący Rady Gminy Kęty – pan Marek Nycz, Radny Gminy Kęty i sołtys Bielan – pan Janusz Raj, Radny Gminy Kęty i sołtys Łęk – pan Andrzej Drabek, Radny Gminy Kęty – pan Jakub Goc, proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Zając, Prezes Spółdzielni „Tęcza” pan Stanisław Drabek, Prezes OSP Bielany - pan Henryk Pawlusiak, Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z Bielan i Łęk, panie Małgorzata Gabryś i Małgorzata Kramarczyk.

   Jak zawsze szczególnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, ponieważ każdy los stanowił wygraną. Jednocześnie brał udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród głównych. Dwa rowery - ufundowany przez pana Stanisława Drabka, prezesa Spółdzielni "Tęcza", smartwatch – ufundowany przez Budmat s.c. Bielany, kamera sportowa – ufundowana przez sołtysa i Radę Sołecką Bielan, kamera samochodowa – ufundowana przez pana Janusza Raja, stacja parowa – ufundowana przez „Robot” Kęty i dwa torty ufundowane przez cukiernię „Merta” z Hecznarowic, a także dwa bilety do Energylandii.

   Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania.

  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii >>>

   Zapraszamy na kolejny piknik za rok.