Aktualności

drukuj
2019-06-06

Wycieczka do Niemiec

Wycieczka do Niemiec
Po dotarciu do centrum przeszliśmy na Alexanderplatz i wyjechaliśmy na taras widokowy wieży telewizyjnej. Z wysokości 203 m mogliśmy podziwiać panoramę miasta, które pod względem ilości mieszkańców ustepuje jedynie Londynowi. Następnie udaliśmy się na spacer w celu obejrzenia, choć niektórych, charakterystycznych obiektów niemieckiej stolicy. Zobaczyliśmy między innymi Kościół Mariacki, Katolicką Katedrę, Czerwony Ratusz oraz architekturę alei Unter den Linden.

W drugim dniu wycieczki, rankiem, wyjechaliśmy do Poczdamu – stolicy Brandenburgii. Tam zwiedziliśmy rokokowy pałac Sanssouci, czyli letnią rezydencję króla Prus Fryderyka Wielkiego zwanego królem – filozofem. Po opuszczeniu pałacu spacerowaliśmy alejami malowniczego ogrodu mieszczącego się w tylnej części obiektu. Po przejeździe do Berlina poszliśmy na najdłuższy, bo kilkunastokilometrowy spacer. Wędrowaliśmy trasą, która biegła wzdłuż pozostałości po Murze Berlińskim zwanym Żelazną Kurtyną. Na tej trasie zobaczyliśmy Checkpoint Charlie, czyli miejsce niegdysiejszego podziału na strefę wpływów amerykańskich i sowieckich, punkty, w których mieszkańcy komunistycznych Niemiec podejmowali próby ucieczki do kapitalistycznego świata. Następnie zobaczyliśmy Reichstag – siedzibę parlamentu niemieckiego, Bramę Brandenburską i pomnik zwycięstwa – Siegessaule.

Dzień trzeci to relaks w Tropical Island Resort - potężnej hali o wymiarach 360x210x107 metrów. Do 1938 roku mieściła się w niej fabryka sterowców. Po II wojnie światowej wykorzystywano ją do celów lotnictwa wojskowego pod nadzorem Sowietów. Od 2004 roku znajduje się w niej i poza nią zespół wypoczynkowy stylizowany na lasy i plaże Tajlandii, Borneo, Samoa i Bali oraz Amazonii. Dzięki temu można się znaleźć w tropikach i doświadczyć klimatu dalekiej Azji czy Ameryki Południowej.

Po trzech dniach pełnych wrażeń szczęśliwi wróciliśmy do domu.