Aktualności

drukuj
2019-03-30

„Tu#programujeMY2”

„Tu#programujeMY2”

           Od kwietnia 2019 uczniowie klas 1 i 2 z naszej szkoły będą realizować  innowacyjny projekt:  „Tu#programujeMY2”, którego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności nauki programowania uczniów kl. 1-3 publicznych Szkół Podstawowych z woj. małopolskiego.

             Uczniowie będą mieli możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Narzędziami do nauki programowania będą roboty. Przy użyciu tabletów i dedykowanych dla robotów aplikacji, uczniowie będą mogli tworzyć sekwencje zdarzeń przy użyciu prostego interfejsu.

             Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Szkoła została juz doposażona w odpowiednie pomoce dydaktyczne, a pan Dyrektor zakupił tablety do zajęć dla uczniów.

Przebieg zajęć:    Relacja - klasa 1b
                             Relacja - klasa 2

Podsumowaniem projektu będą zajęcia programowania z wykorzystaniem interaktywnego dywanu. Tę innowacyjną pomoc dydaktyczną uczniowie będą mogli poznać i przetestować pod okiem trenerów na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Zajęcia z programowania na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie: klasy 2a i 2b