Aktualności

drukuj
2018-01-24

Dziewczynka z zapałkami w Bielanach

Dziewczynka z zapałkami w Bielanach

W niedzielne popołudnie 21 stycznia w Szkole Podstawowej w Bielanach już po raz kolejny odbyło się przedstawienie nawiązujące tematyką do świąt Bożego Narodzenia. Tym razem młodzi artyści zaprezentowali na scenie baśń H. Ch. Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”.
Motto przewodnie spektaklu stanowiły słowa: „Nigdy nie jesteś zbyt biedny, aby pomóc drugiemu”, które doskonale wpisują się w Program Wychowawczy szkoły...

Naszą akademię zaszczycili swoją obecnością: II Zastępca Burmistrza – p. Marcin Śliwa, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej – p. Tomasz Bielecki, Sołtys wsi Bielany – p. Janusz Raj, Ks. Proboszcz – Andrzej Zając, Sołtys sołectwa Łęki - p. Andrzej Drabek, Radna Powiatowa – p. Ewa Płonka, Dyrektor Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego w Bielanach – p. Dorota Zaręba, przedstawiciele lokalnych instytucji , przyjaciele szkoły, darczyńcy, mieszkańcy i rodzice.
W występie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Mieli oni okazję zaprezentować się w bardzo bogatym repertuarze: słownym, muzycznym oraz tanecznym. Przypomnienie dobrze wszystkim znanej baśni o ubogiej dziewczynce było dobrym pretekstem do zwrócenia uwagi na ubóstwo panujące wśród ludzi i reakcję, a raczej brak reakcji na ten problem.

Spektakl przestrzega przed obojętnością wobec krzywdy drugiego człowieka. Jednak pomimo smutnej tematyki, niesie ze sobą optymistyczne przesłanie: każdy, jeżeli chce, może pomóc. Wszyscy jesteśmy w stanie obdarować drugiego człowieka ciepłem, zrozumieniem, dobrym słowem... Dzięki temu na świecie z pewnością będzie mniej „dziewczynek z zapałkami”.

Jak co roku, dopisała nam liczna publiczność, która w skupieniu obejrzała występ, a następnie nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Całej uroczystości towarzyszyła wyjątkowa oprawa sceniczna. W podniosły, jeszcze świąteczny nastrój wprowadził nas występ szkolnego chóru. Widowiskowe układy taneczne nie powstałyby bez pomocy i cennych wskazówek pani choreograf, Niny Cichały, za co serdecznie dziękujemy.

Wspaniałe stroje i rekwizyty, które towarzyszyły aktorom podczas występu, były dziełem p. Kazimiery Kawczak. Przepiękna dekoracja powstała przy ogromnym współudziale uczniów, a w szczególności: Katarzyny Froń, Wiktorii Grzybek oraz Pawła Sordyla z kl. IIIA Gimnazjum.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy chętnie włączyli się w zorganizowanie tej uroczystości poprzez przygotowanie poczęstunku, wykonanie profesjonalnego makijażu i fryzur dla naszych artystek, ale także poprzez wsparcie i zrozumienie dla częstych prób, które odbywały się w godzinach popołudniowych.

SP Bielany


Zapraszamy do obejrzenia galerii >>>