Aktualności

drukuj
2017-10-02

Rajd na Czarny Groń

Rajd na Czarny Groń

Mimo, że pogoda nie należała do udanych i nie pozwoliła wyruszyć w góry, ani poszaleć w parku linowym, wszyscy świetnie się bawili. Cały dzień spędzili na zabawach indiańskich i fantastycznych, integrujących zabawach z dawnych lat. Ponadto każdy miał okazję przejść indiański chrzest, pomalować sobie twarz, wykonać pióropusz, dopasowywać tropy zwierząt, brać udział w wyścigach jaszczurek, wykonać zbroję rycerską, wspinać się na ściance wspinaczkowej. Dopełnieniem całości było zjedzenie pysznej grillowanej kiełbaski i wypicie herbaty z cytryną w góralskiej oberży.

Zajęcia idealnie wpisały się w priorytetowe działania programu rządowego „Bezpieczna+”, do których należy zaliczyć kształtowanie u uczniów aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy oraz organizację przedsięwzięć wychowawczych, rozwijających umiejętności psychospołeczne, takie jak komunikacyjne, kształtujące więzi interpersonalne między uczniami.

Jednocześnie mamy wielką nadzieję, że kolejny wyjazd pozwoli spędzić więcej czasu na zabawach na świeżym powietrzu, m.in. trekkingu podnoszącym poziom adrenaliny w parku linowym, szaleństwach w tunelach, na zjeżdżalniach, ruchomych mostach zawieszonych między domkami oraz szeregu akrobacji i podskoków na trampolinach.